1.
תשובה:
 • בקונצרן מיצובישי אלקטריק מאמינים שכדי להוביל שוק צריך כל הזמן להתקדם ולהמציא אותו מחדש וזה בדיוק מה שמיצובישי אלקטריק עושה מאז 1920 בתחום מיזוג האוויר:עם פיתוח טכנולוגיית האינוורטר וטכנולוגיית ה- VRF, ייצור של למעלה מ- 30 מיליון יחידות מיזוג אוויר בשנה, במעל 140 מדינות ברחבי העולם תוך שמירה על אותם סטנדרטים גבוהים כבר 95 שנה:
 • טכנולוגיית Full Inverter המתקדמת ביותר המאפשרת טווח עבודה מלא הנע  בין 15% -110% לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל
 • 100% בקרת איכות – כל מזגן נבדק ומופעל טרם יציאתו מהמפעל
 • עובד גם בתנאי טמפרטורה קיצוניים (52oc – (-20oc
 • בעלי יכולת להתגבר על עומסים חריגים
 • הכי שקטים
 • המערכת ממשיכה לעבוד גם כשיחידה אחת מושבתת
 • אמינות גבוהה הודות לשיטת ייצור Hand Truck Navigation System- HTNS
 • המגוון הגדול ביותר של יחידות פנים לגמישות בעיצוב ולנוחות בהתקנה
 • היחידים בשוק בעלי תקן IPX1 הניתנים להתקנה גם בחדרי אמבטיה
 • בעלי טכנולוגיית ה- QUICK CLEAN המאפשרת גישה נוחה ומיידית לניקוי פנים המאייד
 • חשיבה ירוקה: מערכות המיזוג מבית מיצובישי אלקטריק הן חלוצות עולמיות בחיסכון ניכר באנרגיה ובעלי רמת זיהום נמוכה ביותר.
2.
תשובה:

1 כ"ס = כ-8,000 עד 10,000 BTU/hr.

C.O.P הינו מונח המציין את יעילות המזגן. הוא נמדד על ידי חלוקה של תפוקת המזגן בצריכת החשמל ב-Kw. ככל שה-C.O.P גבוה יותר, יעילות המזגן והחסכון בחשמל גבוהים יותר.

למיצובישי אלקטריק יש מזגנים בעלי C.O.P 5.3 (מאושר ע"י מכון התקנים) – הטוב ביותר בארץ.

3.
תשובה:

משמעות המונח אינוורטר "Inverter" הינה המרה, והכוונה הינה לשינוי התפוקה של המדחס על ידי שינוי של מהירות המדחס לשם שמירה על טמפרטורה יציבה בחלל.

עומס החום במבנה משתנה לאורך שעות היממה, בבוקר ובערב קר יותר מאשר בצהריים, כמות האנשים משתנה, אביזרים ומכונות מופעלים ומופסקים, ועל מנת שיהיה לנו נעים ונוח יש צורך לשמור בכל העת על טמפרטורה קבועה. מה גם שכיום אנו מודעים יותר מתמיד לחשיבות החסכון בחשמל ולמערכות "ירוקות". מזגן אינוורטר נותן לנו מענה בשני המישורים:

טמפרטורה יציבה וקבועה: מערכות האינוורטר של מיצובישי מגיעות לרמת דיוק של כחצי מעלה מהטמפרטורה שדרשתם. דיוק זה נותן הרגשת אוויר משובחת (לא עוד קפיצות של חום וקור המורגשות במזגנים רגילים). תוכלו להרגיש זאת במיוחד באוויר הנעים והלח יחסית בחורף. מזגנים רגילים מייבשים מאוד את האוויר בחלל הבית, אך הודות לשמירת הטמפרטורה היציבה של מזגני אינוורטר מבית מיצובישי, לא תרגישו בייבוש אוויר.

חיסכון בצריכת החשמל: הודות לפעולה רציפה אך משתנה של מדחס האינוורטר (היחידה החיצונית) ניתן לרדת לרמת עבודה של 15%. כלומר, אם הופעלה יחידה אחת בלבד בכל הבית, המערכת תספק את התפוקה רק עבורה. ככל שיותר יחידות יעבדו, כך היחידה החיצונית תספק תפוקה גבוהה יותר. בנוסף, המערכת יודעת לווסת את התפוקה לכל חלל בהתאם לעומס היחסי בחלל המסוים, כלומר לתת יותר תפוקה לחלל בעל עומס חום רב יותר.

אינוורטר

4.
תשובה:

טמפרטורה יציבה וקבועה: מערכות האינוורטר של מיצובישי מגיעות לרמת דיוק של כחצי מעלה מהטמפרטורה שדרשתם. דיוק זה נותן הרגשת אוויר משובחת (לא עוד קפיצות של חום וקור המורגשות במזגנים רגילים). תוכלו להרגיש זאת במיוחד באוויר הנעים והלח יחסית בחורף. מזגנים רגילים מייבשים מאוד את האוויר בחלל הבית, אך הודות לשמירת הטמפרטורה היציבה במזגני מיצובישי, לא תרגישו בייבוש אוויר.

חיסכון בצריכת החשמל: הודות לפעולה רציפה אך משתנה של מדחס האינוורטר (היחידה החיצונית) ניתן לרדת לרמת עבודה של 10%. כלומר, אם הופעלה יחידה אחת בלבד בכל הבית, המערכת תספק את התפוקה רק עבורה. ככל שיותר יחידות יעבדו, כך היחידה החיצונית תספק תפוקה גבוהה יותר. בנוסף, המערכת יודעת לווסת את התפוקה לכל חלל בהתאם לעומס היחסי בחלל המסוים, כלומר לתת יותר תפוקה לחלל בעל עומס חום רב יותר.

5.
תשובה:

יחידת ה-Power Multi שונה לגמרי ממזגני המיני מרכזיים: ראשית, כל יחידה פנימית מפעילה באופן יחסי את היחידה החיצונית. כלומר, אין עוד בזבוזי חשמל האופיניים למיני מרכזי.

במזגן המיני מרכזי, גם אם משתמשים בדמפרים או תריסים, היחידה החיצונית תמיד עובדת ב-100% – לעומת ה-Power Multi שיורד לרמות מינימום עבודה, בדיוק בהתאם למה שהפעלתם בבית. כמו כן, ניתן לחבר מגוון של יחידות גלויות ונסתרות ליחידה החיצונית, ולקבל אפשרויות תכנון עיצוביות רבות ושליטה מיטבית על מיזוג החלל.

האוויר במערכות ה-Power Multi מגיע לרמת דיוק של חצי מעלה, ומעניק תחושת אוויר מדהימה וקבועה (לא עוד קפיצות של קור וחום המאופיינות למזגנים רגילים). בנוסף, צנרת הגז שעוברת בין היחידות חוסכת הוצאה רבה בהנמכות ובתעלות.
לסיכום, ההבדלים הם בחיסכון משמעותי בחשמל, אפשרויות עיצוביות, טמפרטורה קבועה ונעימה, מיזוג יעיל יותר וחיסכון בתעלות.

6.
תשובה:

יש לנקוט זהירות במיזוג חדר אמבטיה באמצעות שלוחה של מזגן מיני מרכזי, מכיוון שהאוויר בחדר האמבטיה לח בהרבה מהאוויר ביתר חדרי הבית. היחידה הפנימית במזגן מיני מרכזי נועדה לטפול ברמה מסוימת של לחות – נמוכה יותר מהלחות הקיימת באמבטיה.

במידה שאתם מחליטים להוציא שלוחת אוויר מהמיני מרכזי אל חדר האמבטיה, קחו בחשבון את התופעות הבאות:

האויר בחלל האמבטיה לא יקורר מספיק, מאחר שמאנרגיית הקירור תבוזבז על ייבוש האויר.
במידה שתרצו ליהנות ממיזוג האוויר ביתר החדרים, ובמקביל ליהנות ממיזוג אויר באמבטיה, תפוקת הקירור ליתר החדרים תיפגע באופן משמעותי ביום חם.
בנוגע לבקטריות, סוללת המעבה תוכננה לתפקד בסביבת לחות יחסית של כמעט 95%, מכיוון שרק כך היא מצליחה לעבות מים מהאוויר הזורם דרכה. במידה שסינון האויר ליחידה הפנימית תקין (כלומר, הפילטר תקין ומנוקה באופן עקבי ושיטתי), אין כניסת אוויר ליחידה הפנימית מלבד המעבר דרך הפילטר, וניקוז מי העיבוי תקין ואין חסימת ניקוז מי העיבוי – לא אמורה להיות כל בעיה של התפתחות בקטריות.

כדאי לדעת, שהבידוד הפנימי ביחידות מיני מרכזי מתוצרת מיצובישי עשוי מפולימר המדכא התפתחות בקטריות ודוחה לחות. קיימים מזגנים אחרים הנמכרים בארץ, בהם הבידוד הפנימי עשוי מסיבי זכוכית וחומרי בידוד זולים המאפשרים ספיחת לחות והצטברות אבק ובקטריות, דבר שניכר בריח של טחב באוויר הנפלט מהיחידה. הדבר בא לידי ביטוי באופן בולט לאחר אירוע של חסימת ניקוז מי עיבוי – דבר די שכיח ביחידות מתוצרת זולה, מכיוון שזרבובית הניקוז בהם היא בעלת קוטר קטן מאוד. במזגני מיצובישי, זרבובית הניקוז גדולה במיוחד באופן המונע חסימת ניקוז מי העיבוי גם כאשר נכנס לכלוך או אבק אל בריכת הניקוז של היחידה הפנימית.

לסיכום: ניתן למזג את חדר האמבטיה, תוך שימת לב לנושאים שפורטו כאן. גודל המזגן וכמות האוויר שיש לספק לחדר האמבטיה הינם פונקציה של עומסי החום הקיימים בחדרי הבית ונפח חדר האמבטיה.

7.
תשובה:

מערכת ה-City Multi ומערכת ה-Power Multi הינן מערכות רב מאייד וההבדלים ההעיקריים ביניהן הינם גודל התפוקה, כמות מאיידים ואפשרויות ההתקנה.

מערכת רב מאייד מורכבת מיחידה חיצונית אחת בעלת מספר של יחידות פנימיות. בסדרת ה-City Multi מקסימום 50 יחידות פנימיות ובסדרת ה-Power Multi מקסימום 8 יחידות פנימיות.

Inverter (אינוורטר) הוא טכנולוגיה הנמצאת הן בסדרת ה-City Multi והן בסדרת ה-Power Multi ומשמעותה: טמפרטורה קבועה הודות לפעולת המדחס בתפוקה משתנה אך רציפה. כלומר, המדחס עובד תמיד (ולא מבצע פעולת ON/OFF הידועה במזגנים מפוצלים ובמיני מרכזיים), ולכן הטמפרטורה נשמרת בטווח של חצי מעלה לעומת 4-5 מעלות צלזיוס במזגנים רגילים. עבודה רציפה שכזאת מבטיחה חיסכון משמעותי בחשמל.

במערכת Power Multi, היחידה הפנימית הגדולה ביותר שניתן לחבר לה הינה בתפוקה של 7.1 Kw. כלומר, היישום של Power Multi נועד בעיקר לחללים קטנים. מבחר היחידות הפנימיות בסדרת ה-Power Multi קטן לעומת המבחר הגדול מאוד בסדרת ה-City Multi.

ניתן לשלב מערכות שליטה ובקרה בין ה-City Multi ל-Power Multi.