מערכת VRF

מדינת ישראל היא מדינה חמה, ולא רק מבחינת אופי התושבים בה אלא גם, ובעיקר, מבחינת הטמפרטורה. כישראלים אתם בוודאי יודעים שבחודשי הקיץ קשה מאוד לשהות בבית או במשרד מבלי להדליק מזגן, ואם כבר יש מזגן – גם בחודשי החורף אנו נוהגים להדליק אותו ולכוון אותו לחימום.

עובדה ידועה נוספת, שעליה לא מדברים הרבה, היא שכדור הארץ שלנו עובר שינויים מסיבות שונות ורבות, ואחת ההשפעות שלהם היא על תנאי מזג האוויר שהופכים יותר ויותר קיצוניים מדי שנה. במילים אחרות, אם נדמה לכם שהקיץ מעולם לא היה חם כל כך והחורף מעולם לא היה קר כל כך, סביר להניח שאתם צודקים: בקיץ אכן נעשה חם יותר ובחורף נעשה קר יותר. ובעוד שאינכם יכולים לטפל בהשפעות האקלימיות על כדור הארץ כולו, אתם בהחלט יכולים לטפל באקלים בבית שלכם.

מהי מערכת מיזוג אוויר VRF?

הטכנולוגיה של תחום מיזוג האוויר התקדמה רבות מאז נכנסו המזגנים לחיינו אי שם בשנות השמונים של המאה הקודמת. אם בעבר נהוג היה להתקין מזגן אחד בסלון ולקוות שהוא יצנן את כל הבית, בהמשך הישראלים התפצלו לשני זרמים עיקריים: היו אלה שהתקינו מזגן קטן בכל חדר בבית, ולעומתם היו אלה שהתקינו מזגן מרכזי או מיני מרכזי בבית.

בין שני סוגי מערכות המיזוג הללו היו הבדלים רבים, כגון עלויות ומורכבות ההתקנה, אולם בשורה התחתונה, עבור הצרכן הסופי, ההבדל העיקרי בין שתי מערכות מיזוג האוויר הללו היה האפשרות השליטה על הטמפרטורה: מזגן קטן בכל חדר פירושו טמפרטורה שונה בכל חדר, ומזגן מרכזי (או מיני מרכזי) פירושו טמפרטורה אחידה בכל חדר בבית שאליו מגיעות התעלות הייעודיות מן המדחס והמאייד המרכזיים.

מערכת מיזוג VRF היא הצעקה האחרונה בתחום מיזוג האוויר לבתים פרטיים ומשרדים, והיא משלבת למעשה בין הטוב שבשני העולמות שצוינו לעיל: מערכת מיזוג אוויר מרכזית אחת שמאפשרת לווסת תנאי מיזוג באופן אופטימלי על פי דרישות משתנות. כך למשל אם בחדר אחד תרצו לקבוע טמפרטורה של 25 מעלות, בחדר אחר 18 מעלות וחדר אחד תרצו לחמם במקום לקרר – תוכלו לעשות זאת באמצעות מערכת מיזוג אוויר VRF אחת.

איך עובדת מערכת VRF?

מערכות מיזוג אוויר VRF (קיצור של Variant Refrigerant Flow) היא מערכת שמשתמשת במספר מאיידים, לעומת מערכות מיזוג האוויר שהכרנו עד היום ואשר השתמשו במאייד אחד בלבד. המודולריות של מערכת VRF, כלומר האפשרות להתקין מספר יחידות פנים בתפוקות שונות על פי הצורך, מאפשרת את קביעת הטמפרטורה השונה לכל מאייד וזאת תוך הקטנה משמעותית של צריכת האנרגיה.

אלה מביניכם שמכירים את דרך הפעולה של מזגני אינוורטר בוודאי מזהים דמיון מסוים לשיטת הפעולה של מזגני VRF, ואכן אופן הפעולה של שני הסוגים דומה: שניהם משנים את התפוקה של המאיידים על פי הצורך, ברציפות וללא קטיעת פעולת המנוע של המזגן (מה שמקטין את צריכת החשמל בגלל אי הצורך בהפעלה מחודשת של המנוע בכל פעם).

עם זאת, קיים הבדל משמעותי בין הסוגים והוא טכני בעיקר: נקודת הפיצול שבצנרת הפנימית נמצאת בסמוך ליחידות הפנימיות במזגני VRF. למה משנה לצרכן ההבדל הטכני? משום שבו תלויה יכולת השליטה בטמפרטורה: מזגן אינוורטר מזרים את האוויר בטמפרטורה אחידה אל המאייד, ובמערכת VRF הוא מזרים את האוויר על פי הטמפרטורות שהוגדרו לכל מאייד בנפרד. בנוסף, ההבדל הטכני הזה מאפשר גמישות רבה בהתקנה, חיסכון בעלויות ההתקנה וטיפול נוח יותר בתקלות, הן מבחינת איתור והן מבחינת תיקון. כלומר, בהחלט אפשר לטעון כי עלות מערכת מיזוג VRF גבוהה יותר מזו של מזגנים מסוגים אחרים, ועם זאת אי אפשר להתכחש לנוחות ההתקנה, נוחות השימוש ונוחות התחזוקה.

מזגני VRF מיצובישי

Mini VRF - PUMY

מערכת מיני VRF המתקדמת והאיכותית ביותר בעולם המיועדת למיזוג דירות בהן קיימת מגבלת מקום להתקנת מעבים זריקת אוויר אופקית : נוח להתקנה במסתורי כביסה/במרפסות שרות המערכת מאפשרת לחבר עד 12 יחידות פנים שונות ליחידה חיצונית אחת. מאפשרת שליטה על כל יחידת פנים בנפרד קל משקל וצר מידות

יתרונות מערכת מיזוג VRF

מערכות VRF מתוכננות לעמוד בצרכים, בדרישות ובמגבלות מגוונות, הן מבחינה תפעולית והן מבחינת אסתטית, וזאת תוך יעילות אנרגטית, אמינות, התאמה אישית ואפשרות שליטה. האפשרות לחבר מספר רב של מאיידים מאפשרת חיסכון, אסתטיקה, יעילות ואפילו הפעלה שקטה ונעימה.

אם אתם זקוקים לפתרון מיזוג אוויר עבור דירה גדולה, בית שמבנהו ההנדסי מורכב, משרד גדול, אולם, אתר מסחרי או מוסדי – מזגנים מסוג VRF יכולים להיות הבחירה האידיאלית עבורכם בזכות מספר יתרונות חשובים:

  • נוחות מקסימלית: המאפיין העיקרי של מערכת VRF, כאמור, הוא האפשרות לווסת את הטמפרטורה באופן קבוע ויציב בכל חדר בנפרד על פי דרישות האנשים הנמצאים בו.
  • גם חימום וגם קירור: מערכת VRF מציעה אפשרות ייחודית של חימום וקירור במקביל בחללים שונים (במערכות HEAT RECOVERY), מה שמתאים למשל למשרדים בהם יש צורך לקרר באופן קבוע את החדר בו נמצאת חוות המחשבים אך לחמם חדרי עבודה וחדר ישיבות בימים קרים.
  • גמישות התקנה: מערכת VRF ניתנת להתקנה בכל מקום, לרבות חללים קטנים שהנגישות אליהם בעייתית. ניתן להתקין את המערכת באופן גלוי, באופן נסתר ובכל דרך אחרת שנדרשת על ידי הלקוח, לרבות שילוב עם מערכות קיימות ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים.
  • הפעלה שקטה: מערכת VRF פועלת באופן שקט לגמרי, ועל כן היא מתאימה הן למיזוג מועדון ריקודים רועש, הן למיזוג משרד בו העובדים צריכים להתרכז במשימותיהם והן למיזוג חדר ילדים בשעות התנומה שלהם.
  • חיסכון אנרגטי: מערכות VRF חסכוניות מאוד מבחינת צריכת חשמל, מה שאומר שעל אף העובדה כי עלות מערכת מיזוג VRF גבוהה מזו של מערכות מיזוג אחרות, בטווח הארוך חסכוני יותר להפעיל את מערכת ה-VRF ולכן לאורך זמן מדובר בהשקעה משתלמת.
  • אמינות גבוהה: הפעלת מזגן VRF אפשרית לאורך שנים רבות בראש שקט וללא תקלות.

מערכת vrf – לסיכום

היתרון המשמעותי ביותר של מערכת מיזוג אוויר VRF הוא אפשרות ההתאמה המדוייקת לצרכיו ולדרישותיו של כל אחד מן המשתמשים בה. חסל סדר ויכוחים על טמפרטורות במשרד, לא עוד ויכוחים בבית האם להרים או להוריד את מספר המעלות במזגן: כל אחד יכול לכוון את הטמפרטורה הנוחה לו בחלל שבו הוא נמצא.
יתרונות נוספים הם מודולריות המערכת, התאמה לצרכי המיזוג על פי גודל המבנה, השטח הפנוי להתקנה, מורכבות הגישה ואפילו שילוב עם מערכות קיימות כגון מערכות עיבוי מים וכדומה. בנוסף, מדובר במערכות שניתן לשלב בכל מקום, לרבות בתים פרטיים, משרדים ומפעלים, באופן אסתטי ואינן מהוות הפרעה הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת שקט – שכן מדובר בהפעלה שקטה לגמרי.

כבר היום מדובר במערכת מיזוג אוויר שהופכת פופולריות יותר ויותר בישראל, ואתם מוזמנים להצטרף לאלפי הישראלים שכבר נהנים מן היתרונות הרבים של מערכת מיזוג אוויר VRF.

גולשים מחפשים: מזגן vrf מחיר – צפו בסדרת מזגני VRF