מזגן אינוורטר

מזגני אינוורטר הם השם החם ביותר כיום בתחום מיזוג האוויר, אבל ישראלים רבים עדיין לא מבינים מהי המשמעות של מזגן אינוורטר ובמה הוא שונה ממערכות אחרות. הגיע הזמן לפזר את הערפל סביב אחד מן המזגנים הפופולריים בישראל ולהכיר את הלהיט התורן בתחום:

הכירו – מזגן אינוורטר

הטכנולוגיה בה פועל המזגן היא שיטה אחרת למיזוג אוויר מאשר זו שהייתה נהוגה בישראל בשלהי המאה ה-20. מדובר בשיטה מודרנית ויעילה שכבשה את העולם, וגם את ארץ הקודש, אבל התחילה בכלל ביפן. שם הומצאה הטכנולוגיה שמאפשרת למזג את האוויר באופן יעיל יותר שחוסך אנרגיה ולפיכך גם חוסך עד 30 אחוזים מצריכת החשמל, וזאת מבלי לפגוע באיכות מיזוג האוויר.

איך זה עובד? שמה של טכנולוגיית האינוורטר מגיע מאנגלית, to invert, שמשמעותה המרה. ואכן, הטכנולוגיה מבצעת המרה של זרם חילופין מחד לזרם ישיר מאידך – אבל עבור מבלי לצלול למונחים טכניים מדי, אפשר לומר שהשינוי שניכר לעין הצרכן הוא העובדה המדחס עבר שינוי קיצוני יחסית למדחסי המזגנים בעבר: המדחס של מזגן אינוורטר מסוגל לשנות את מהירות העבודה שלו, והוא חכם היום יותר מאי פעם.

במילים אחרות, ההבדל בין מזגן "רגיל" למזגן אינוורטר הוא כזה: מזגן "רגיל", כלומר בטכנולוגיה שלפני המצאת האינוורטר, עובד במהירות קבועה ובעוצמה קבועה. התרמוסטט הקבוע בו מודד את טמפרטורת הסביבה ומורה למדחס לעצור את פעולתו כאשר הטמפרטורה הנדרשת הושגה או לחזור לפעולה כאשר הטמפרטורה בסביבה מתרחקת מן הרצוי. אופן הפעולה הזה – הפעלה, הפסקה, הפעלה, הפסקה וחוזר חלילה – יוצר שחיקה גבוהה ובזבזני מבחינה אנרגטית.

מזגן אינוורטר, לעומת זאת, הוא מזגן הרבה יותר חכם. המדחס שלו למעשה איננו עוצר כלל במהלך הפעולה שלו אלא רק מקטין את התפוקה. כך למשל כאשר החדר חם והמזגן מנסה לצנן אותו, הוא יפעל במלוא התפוקה שלו, אולם כאשר הטמפרטורה בחדר מגיעה לגובה המבוקש המזגן למעשה לא כבה אלא יורד לתפוקה של כ-10%. פירוש הדבר הוא שמזגן אינוורטר אינו מבצע את פעולה ההפעלה-מחדש, שהיא הבזבזנית ביותר באנרגיה, ולכן המזגן נשחק פחות וחסכוני יותר.

יתרונותיו של מזגן אינוורטר

חסכון בצריכת החשמל: מומחים מעריכים כי החיסכון של מזגני אינוורטר עומד על בין 30% ל-50% מצריכת החשמל לעומת מזגנים רגילים. עבור המשפחה הישראלית הממוצעת, מדובר בחיסכון של מאות שקלים בשנה.

מהירות שינוי הטמפרטורה: מזגן אינוורטר הוא מזגן שעובד מהר, מביא את החדר לטמפרטורה המבוקשת בתוך מספר דקות ומאפשר לדייק את הטמפרטורה ולשנות אותה ללא צורך להמתין זמן רב בחדר שלא נעים לשהות בו.

פעולה שקטה: מזגן אינוורטר הוא מזגן שקט, בעיקר בזכות אי-הצורך להפעיל את המדחס מחדש מדי מספר דקות. הוא פועל בדממה, ברקע, מאפשר לכם ליהנות מן הטמפרטורה הנעימה ופשוט לשכוח שהוא שם.

אסתטיקה: מזגני אינוורטר מגיעים ביחידה חיצונית אחת, בניגוד לדגמים אחרים הכוללים מספר יחידות משנה של מנועים. לכן התוצאה של התקנת מזגן אינוורטר היא אסתטית יותר, ולכך ניתן להוסיף את מגוון העיצובים של המזגנים, המאפשרים התאמה מירבית של המזגן לחלל החדר בו הוא נמצא.

אמינות: צורת הפעולה של מדחסי מזגנים מסורתיים, של הפעלה מחדש מדי מספר דקות, גורמת לשחיקה ולבלאי מואץ. לעומת זאת, מזגן אינוורטר אינו נדלק מחדש אלא רק מקטין את התפוקה שלו, כלומר איננו נשחק באותו קצב ולכן סובל מפחות תקלות ובעיות מאשר מזגנים מסורתיים.

סדרת מזגני האינוורטר של מיצובישי

מזגן עילי MSZ/MUZ GE 25/35/50

גודל קומפקטי המאפשר התקנה מעל משקוף החדר Quick clean – פתיחה מהירה של

מזגן עילי MSZ/MUZ GE 60/71/80

מזגן עילי לבית או למשרד עם טכנולוגיה מתקדמת.

מזגן עילי מעוצב MSZ/MUZ EF 35/50

שקט במיוחד החל מ- 21dBA 5 מהירויות כולל הפעלה שקטה טיימר שבועי מתקדם

הסדרה החכמה MSZ/MUZ FH35/50

.NATURAL AIR FLOW הפונקציה הייחודית המדמה משב רוח טבעי DUAL SPLIT VANE

המזגן החזק PKA-RP100/PUHZ-RP100 YKA

דירוג אנרגטי A

מזגן אינוורטר – לסיכום

לא לחינם הפך מזגן האינוורטר ללהיט בעולם של מיזוג אוויר. החיסכון בצריכת האנרגיה, האמינות הגבוהה והנוחות הכללית הופכים אותו למזגן אידיאלי לכל בית או משרד.